ττττ
Εφαρμογές Διαχείρισης Δικτύου - «γαλάριζα»

Δευτέρα 12 Νοεμβρίου 2012

Με αέρα «Ερυθρόλευκο»...πήρε το τρίποντο ο Πέλοπας Κιάτου!

Μια ακόμη νίκη, την πρώτη του φετινή εκτός έδρας πανηγύρισε ο Πέλοπας, που επικράτησε 1-2 του Πορτοχελιακού.
 Πλέον, η ομάδα του Κιάτου έφτασε τους 9 βαθμούς και βρίσκεται σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή, την οποία μοιράζονται Ερμιονίδα και Χαλκίδα (10 βαθμοί), μετά τη μεταξύ τους λευκή ισοπαλία.
                                                           Οι "ερυθρόλευκοι" μπήκαν πιο δυνατά στον αγώνα και προηγήθηκαν στο 28' με τον Πετρόπουλο να βάζει μπροστά στο σκορ την ομάδα του.                                                                                 Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 56' ο Αντωνόπουλος έφερε το ματς στα ίσα για το 1-1.

Η χαρά των γηπεδούχων δεν κράτησε πολύ, καθώς τέσσερα λεπτά αργότερα ο Παπαβασιλείου από το σημείο του πέναλτι έκανε το 1-2 και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.
ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ (Βέλικο Ντόβενταν ): Μπουρνιάς , Κοξίδης ,Σταυρόπουλος, Μιχαηλίδης . Αντωνόπουλος ,Τόζογλου, Ζαραφωνίτης Ι.Ε.(61' Μούκια) Χιονίδης, Ζαραφωνίτης Ι.Β. Λαδάς(77' Ζαραφωνίτης Δ.) Κουρτίδης (68 Τέτα)

ΠΕΛΟΠΑΣ ΚΙΑΤΟΥ (Γιάννης Τζαλακώστας): ΧασάμπελΙ, Χουσελάς, Μιχαλόπουλος, Στασινόπουλος Δ, Βελέτζας, Παπαϊωάννου, Πετρόπουλος, Παπαβασιλείου, Πράττος (66' Λυμπερόπουλος), Σέλλας ( 82 Μανιώτης ), Μπούκης (72' Λιάλιος)